Oferty pracy dla osób bez znajomości języka niemieckiego

Przyjmuje się, że poszukując pracę zagranicą, należy sprawnie posługiwać się językiem kraju, do którego się wybieramy. Jednak nie zawsze tak jest.

Osoby poszukujące pracy w Niemczech, ale nie władające językiem niemieckim (lub posługujące się nim w bardzo ograniczonym stopniu), również mogą wśród naszych ofert znaleźć coś dla siebie. Zdarzają się również sytuacje, w których zatrudnianych jest kilka osób i pracodawca wymaga, by tylko jedna z nich znała język niemiecki.

Wśród stanowisk, do których pracodawca nie uznaje znajomości języka za obligatoryjną, znajdują się między innymi:

  • pracownicy produkcyjni (na taśmie; głównie w branży spożywczej, zajmują się porcjowaniem, selekcją i pakowaniem produktów spożywczych, np. mięs),
  • pakowacze i komisjonerzy (pakowanie zarówno produktów do opakowań, jak i większej ilości towarów do pudeł),
  • pracownicy sortowni i magazynów (załadunek i rozładunek towaru, dbałość o odpowiednie ich segregowanie i przechowywanie,
  • cukiernicy, piekarze (produkcja i wypieki ciast oraz pieczywa),
  • pracownicy porządkowi (sprzątanie, dbanie o czystość biur, magazynów czy mieszkań, prace gospodarcze),
  • pracownicy budowlani (prace dociepleniowe, murowanie, malowanie, wykańczanie mieszkań, prace montażowe i pomocnicze).

Na większości oferowanych tu stanowisk posiadanie doświadczenia nie jest warunkiem niezbędnym, choć jest ono mile widziane.

Stanowiska te polegają na wykonywaniu powtarzalnych czynności, w których nie zachodzi konieczność częstego komunikowania się. Wystarczy znajomość kilku prostych słów i zwrotów, których z powodzeniem możemy nauczyć się już na miejscu, podczas pracy. Oprócz tego nasza firma oferuje opiekę polskojęzycznych koordynatorów oraz dyspozytorów do spraw personalnych.
Pomagają oni w załatwianiu wszelkiego rodzaju formalności w nowym miejscu pracy, jak również w aklimatyzacji w nowym kraju. Nasi koordynatorzy służą też wsparciem w załatwianiu bieżących spraw, takich jak wizyta w banku czy umówienie się na wizytę lekarską. Pracownicy mogą oczekiwać od ich również pośredniczenia w rozmowach z pracodawcą oraz tłumaczeń w kwestii obowiązków na obejmowanym stanowisku.

Wśród przedstawionych ofert znaleźć można tylko ogłoszenia sprawdzonych, rzetelnych firm. Dbamy o to, by osoby wyjeżdżające z nami do pracy były zadowolone z proponowanych warunków. Pracownik otrzymuje konkurencyjne wynagrodzenie na niemieckich , umowę o pracę oraz ubezpieczenie społeczne.
Sempre zapewnia również zakwaterowanie bądź pomaga w jego znalezieniu, co jest szczególnie istotne w przypadku osób nie znających języka niemieckiego. Osobom bez samochodu pomagamy też w organizacji transportu do i z miejsca pracy.